Меню Вход

Пьотр Нестеров загуби на четвъртфиналите на двойки на "Чалънджър" в Бразилия

Пьотр Нестеров загуби на четвъртфиналите на двойки на
05-04-2025 10:23
Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Кампиняс (Бразилия) с награден фонд 100 хиляди долара.

 

Нестеров и Матео Барейрос Рейес (Бразилия) загубиха от поставените под №1 боливийци Борис Ариас и Федерико Себайос. Срещата продължи 81 минути


Българинът и бразилецът допуснаха пробив в седмия гейм и загубиха първата част. Във втория сет те взеха подаването на съперниците си в осмия гейм и изравниха резултата. В решаващата трета част Нестеров и Рейес взеха аванс от 4:3, но загубиха седем от следващите девет точки, а с това и срещата.


22-годишният българин заработи 16 точки за световната ранглиста на двойки и 505 долара.

Спонсори и партньори
Генерален спонсор
Официални спонсори
Медийни партньори
ПартньориММСITFTennis EuropeAmerican Chamber of Commerce in BulgariaБългарски национален тенис центърKinder+