Меню Вход

Станаха ясни четвъртфиналите на сингъл и финалите по двойки на Държавното лично първенство до 16 г. в Хасково

Станаха ясни четвъртфиналите на сингъл и финалите по двойки на Държавното лично първенство до 16 г. в Хасково
11-08-2020 16:20
На кортовете ТК "Хасково 2015" в Хасково продължават мачовете от Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 16 год. Надпреварата е от календара на БФТенис. Днес се изиграха осминафиналите на сингъл и полуфиналите по двойки.

 

Резултати, Юноши, 1/8-финали:

№1 Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) - Виктор Киров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-1, 6-2

№5 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) - Александър Николов (ТК "Диана", гр.София) 6-4, 6-2

Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) - Борил Басарболиев (ТК "Приста 2011", гр.Русе) 6-2, 7-6(4)

№6 Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) - Саркис Хорикян (ТК "Джуниър Про", Пловдив) 6-4, 6-0

Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) - №8 Борислав Златанов (ТК "Пазарджик", гр.Пазарджик) 2-6, 6-3, 6-2

Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) - №3 Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-1, 7-6(2)

№7 Лъчезар Каракашев (ТК "Левски", гр.София) - Ферхат Рашидов (ТК "Асеновград", гр.Асеновград) 6-3, 6-3

№2 Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - Мартин Десподов (ТК "Диана", гр.София) 6-4, 6-4


Юноши, 1/4-финали:

№1 Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) - №5 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна)

№6 Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) - Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър)

Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) - Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас)

№2 Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - №7 Лъчезар Каракашев (ТК "Левски", гр.София)


Резултати, девойки, 1/8-финали:

№1 Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - Александра Желева (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) 6-0, 6-3

№8 Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич) - Даниел Иванова (ТК "Изида", гр.Добрич) 6-0, 6-1

№4 Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) - Елизара Янева (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-2, 6-2

Александра Габровска (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) - Биляна Милчева (ТК "Левски", гр.София) 6-1, 6-1

Ева Бусаад (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) - №6 Каталина Петрова (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) 7-6(4), 4-6, 6-4

Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) - Йоанна Радулова (ТК "Тракия", гр.Пловдив) 6-2, 5-7, 6-2

№5 Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - Габриела Митева (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) 6-1, 7-6(15)

№2 Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) - Александра Матева (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6-2, 6-0


Девойки, 1/4-финали:

№1 Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) - №8 Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич)

№4 Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) - Александра Габровска (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София)

Ева Бусаад (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) - Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора)

№2 Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) - №5 Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив)


За финала на двойки при юношите се класираха Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) и Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) срещу Михаил Иванов (ТК "Локомотив 1929", София) и Александър Николов (ТК "Диана", гр.София). Радулов и Симеонов победиха с 6-1, 6-4 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) и Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково). Иванов и Николов пък елиминираха драматично с 3-6, 6-1, 10-5 Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) и Джордж Лазаров (ТК "Дема", гр.София).


За титлата на двойки при девойките ще спорят Елизара Янева (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) и Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) срещу Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) и Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора). Янева и Денчева се наложиха с 6-4, 4-6, 10-8 над Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) и Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич). Димитрова и Танева пък победиха с 6-2, 6-2 Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) и Йоанна Радулова (ТК "Тракия", гр.Пловдив).
Програма:

12.08 - 1/4 финали единично юноши и девойки; ФИНАЛИ ДВОЙКИ юноши и девойки

13.08 - 1/2 финали единично юноши и девойки

14.08 - ФИНАЛИ ЕДИНИЧНО ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+